Dom Pérignon Vintage Rosé 2000 0,75l 12,5% + kazeta

icon Skladom   |   Dom Pérignon
397,99 € s DPH
Jednotková cena 530,65 € / liter
icon Cena je platná iba pre eshop. Cena na predajni sa môte líšiť.
icon Obsah alkoholu 12.5%
icon Objem fľaše 0.75 l
icon Vizuál (etiketa a tvar fľaše) sa môže líšiť od aktuálnych skladových stavov
Ďalšie informácie
Kód:
E01485
Kód 2:
7641
Alkohol:
12.5%
Popis produktu

Dom Pérignon Rosé Vintage má svetložltú farbu so zelenými odleskmi. Počiatočná vôňa čerstvých mandlí a grepu pomaly prechádza do tónov kešu orieškov a korenia. Zamatová, neobyčajne komplexná a harmonická chuť s hodvábnou konzistenciou. Dochuť je pozoruhodne dlhá s ľahkými podtónmi kôry citrusových plodov. Každý ročník je unikátny. Dom Pérignon je ušľachtilé a legendárne šampanské.
Víno označené ako Champagne môže pochádzať výlučne z tejto oblasti. Na výrobu šampanského sa môžu miešať tri odrody, z troch primárnych oblastí Champagne: Pinot Meunier, Pinot Noir a Chardonnay. Zmes týchto troch odrôd sa volá „cuvée“ – kľúč k znamenitému šampanskému.
Príbeh hovorí, že v 17. storočí jeden mních vyrábal biele víno v oblasti Champagne vo Francúzsku. Keď kontroloval fermentačné nádrže, zdalo sa mu, že kvasinky už premenili všetok cukor na alkohol a rozhodol sa víno fľaškovať. V skutočnosti však len bola vtedy v oblasti Champagne nízka teplota, a tak kvasinky v nádržiach jednoducho prešli do „spánku“, aj keď ešte nespracovali všetok cukor. Prišla jar a víno vo fľašiach sa začalo zahrievať, kvasnice sa prebudili a náhlivo začali jesť zvyšný cukor. Ako ho jedli, oxid uhličitý, ktorý popritom produkovali, nemal kam z fliaš unikať a bol absorbovaný vínom. Keď Dom Pérignon išiel skontrolovať svoje víno zistil, že všade naokolo sú porozhadzované korkové zátky. Víno ochutnal a výsledok si zamiloval – tak prišlo na svet prvé Champagne.
Pôvodné metódy Doma Pérignona boli prepracované a zlepšené. Proces výroby šampanského je zdĺhavý a náročný, výsledok je však znamenitý.