Pivnica Orechová Veltlínske Zelené neskorý zber autochtónne 0,75l

icon Skladom   |   Pivnica Orechová
7,29 € s DPH
Jednotková cena 9,72 € / liter
icon Cena je platná iba pre eshop. Cena na predajni sa môte líšiť.
icon Obsah alkoholu 12%
icon Objem fľaše 0.75 l
icon Vizuál (etiketa a tvar fľaše) sa môže líšiť od aktuálnych skladových stavov
Ďalšie informácie
Kód:
E02285
Kód 2:
12227
Výrobca:
Regia TT, s.r.o., Orechová
Balenie:
čistá fľaša
Cukornatosť:
Suché
Farba:
Biele vína
Krajina pôvodu:
Slovensko
Objem:
0,75 l
Odroda:
Veltlínske Zelené - neskorý zber
Typ:
štandardné
Alkohol:
12%
Hmotnosť:
1.324 kg
Popis produktu

Jedinečné, extraktívne, plné víno Orechová Veltlínske Zelené s typickým žltozeleným odtieňom. Vôňa je príjemná, komplexná s tónmi súšených kvetov. Chuť je plná, harmonická s vyzretou kyselinkou. Jemné horkasté mandľové korienky a jedinečná orechovská mineralita dodáva vínu nezameniteľnú eleganciu.

Autochtónne víno alebo autochtónny má význam pôvodný, domorodý; pôvodný vinič + pôvodné natívne kvasinky, tzv. domorodec.
Vinohrad Veltlínského zeleného vo vinárstve Pivnica Orechová nadväzuje na pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice Orechová, ktorý bol vysadený v rokoch 1967-1968. Z tohto pôvodného šľachtiteľského vinohradu boli pri príprave štepov pre výsadbu nového vinohradu odobrané a naštepené pôvodné očká. Nový vinohrad z takto vypestovaných štepov bol vysadený v roku 2002. Ďalším znakom autochtónneho vina z Pivnice Orechová je výlučné uplatnenie spontánneho kvasenia, teda využívanie iba pôvodných prírodných autochtónnych kvasiniek, žijúcich vo vinohrade v Orechovej na bobuliach hrozna. Druhové zastúpenie kvasiniek je úzko naviazané na pôvodnú prírodnú biocenózu, teda podrast rastlín v medziradí viniča. Našim zámerom je udržiavať zloženie rastlinných druhov a tráv, ktoré žijú v medziradí vinohradu v pôvodnom zložení a tak udržiavať a rozvíjať originálny charakter našich vín.