Veuve Clicquot Ponsardin Brut Ice Letter Edition 0,75l 12%

icon Skladom   |   Veuve Clicquot
53,99 € s DPH
Jednotková cena 71,99 € / liter
icon Cena je platná iba pre eshop. Cena na predajni sa môte líšiť.
icon Obsah alkoholu 12%
icon Objem fľaše 0.75 l
icon Vizuál (etiketa a tvar fľaše) sa môže líšiť od aktuálnych skladových stavov
Ďalšie informácie
Kód:
E07688
Kód 2:
21349
Výrobca:
Veuve Clicquot Ponsardin, À Reims
Balenie:
kartón
Cukornatosť:
Suché
Farba:
Biele vína
Krajina pôvodu:
Francúzsko
Objem:
0,75 l
Odroda:
Pinot Meunier, Pinot Noir, Chardonnay
Typ:
štandardné
Alkohol:
12%
Hmotnosť:
1.6 kg
Popis produktu

Typické, dokonale vyvážené šampanské je známe po celom svete svojou oranžovou etiketou. Svieža symfónia ovocných chutí a vôní robí z tohto šampanského skvelý aperitív.
Víno označené ako Champagne môže pochádzať výlučne z tejto oblasti. Na výrobu šampanského sa môžu miešať tri odrody, z troch primárnych oblastí Champagne: Pinot Meunier – robustné hrozno, ktoré poskytuje vínu ovocnosť, Pinot Noir - dodáva vínu štruktúru, hĺbku ovocia a dĺžku a Chardonnay - poskytuje vínu ľahkosť a eleganciu, ako aj špeciálnu chuť teplého chleba. Zmes týchto troch odrôd sa volá „cuvée“ – kľúč k znamenitému šampanskému. Potom prichádza „assemblage“ – sceľovanie, čo je umením majstra s veľkými skúsenosťami, aby vytvoril vlastný osobitý štýl domu.

Táto značka šampanského patrí do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) – najväčšieho podniku s luxusným tovarom vlastniaceho jedinečné portfólio s viac než 60 prestížnymi značkami. Pri značke Veuve Clicquot sa kladie dôraz predovšetkým na odborné znalosti a prvotriednu kvalitu.