Plantation Jamaica Clarendon Single Vintage edition 0,7l 48,4% + kartón

icon Skladom   |   Plantation
83,99 € s DPH
Jednotková cena 119,99 € / liter
icon Cena je platná iba pre eshop. Cena na predajni sa môte líšiť.
icon Obsah alkoholu 48.4%
icon Objem fľaše 0.7 l
icon Vizuál (etiketa a tvar fľaše) sa môže líšiť od aktuálnych skladových stavov
Ďalšie informácie
Kód:
E09905
Kód 2:
23283
Značka:
Výrobca:
C. Ferrand Distillery
Balenie:
kartón
Krajina pôvodu:
Jamajka
Objem:
0,7 l
Typ:
darčekové balenie
Alkohol:
48.4%
Hmotnosť:
1.486 kg
Popis produktu

Plantation Jamaica Clarendon Single Vintage edition je súčasťou limitovanej edície Under the Sea, ktorá predstavuje rumy z rôznych krajín prostredníctvom ich podmorského života. Po sérii Birds of Paradise, kde značka Plantation predstavovala rumy za pomoci pestrofarebných vtákov, prichádza nová séria Under the Sea ročníkových rumov. Tie Vás prenesú do podmorských hĺbok. Intenzívna tropická vôňa banánu a vanilky je v kombinácii s marhuľou a novým korením. K tomu sa pripájajú náznaky hurmikaki, pomarančovej kôry a zázvoru, ako aj aróma morského vzduchu a dechtu. Bohatý ovocný profil chuti je tvorený s tónmi dreva, vanilky, pudingu a toastu, prechádzajúci do melóna, guavy a varených jabĺk.
Plantation Jamaica 2007 bol vyrobený v legendárnej destilérii Clarendon a vylepšený technikou dvojitého starnutia, ktorá je poznávacím znamením všetkých rumov od Plantation. Tento jedinečný rum zrel 13 rokov v tropickom podnebí Jamajky a ďalšie 2 roky dozrieval vo francúzskych dubových sudoch Ferrand na juhozápade Francúzska.
Na etikete tohto rumu nájdete lamantína karibského. Je to vzácny vodný cicavec, ktorý patrí medzi chránené druhy. V jamajských vodách sa voľne vyskytuje niekoľko týchto majestátnych zvierat, najčastejšie pri juhozápadnom pobreží, kde je najteplejšia voda.