Infolinka: 0918 854 744
Doprava nad 99 € zadarmo + darček
Juniperus Borovička Original 0,7l 40%

Juniperus Borovička Original 0,7l 40%

8,29 € (s DPH)

Popis produktu Na Slovensku sa odpradávna pálila borovička. Pôvodne borievky slúžili na dochutenie drsného zemiakového liehu. Neskôr sa výrobný proces zdokonalil a borovička sa začala vyrábať priemyselne. Trenčianske liehovary dlhé roky cibrili a ladili receptúry borovičky z borievkového destilátu. Prvotriednu borovičku Juniperus vyvážali za prvej Československej republiky do USA. Od roku 1936 je Juniperus Borovička registrovaná na Úrade priemyselného vlastníctva ako prvá slovenská borovička a v roku 1952 bola ochránená medzinárodným patentom udeleným v Lisabone.
Old Herold dnes vyrába Juniperus borovičku podľa osvedčených tradičných receptúr, ktoré zahŕňajú náročný fermentačný a destilačný proces spracovania plodov borievok. Finálna borovička si uchováva pozitívne vlastnosti pôvodnej suroviny - voňavých guľôčiek borievok s vysokým obsahom silíc a flavoidov.
Správne vyvážený pomer pravého borievkového destilátu a vybraného jemného liehu sú zárukou jedinečnej chuti a arómy. Borovička Juniperus je zlatým pokladom s dlhou históriou a vďaka prísne sledovanej kvalite má i dnes miesto pri každej slávnostnej udalosti – nielen ako aperitív.
Ďalšie informácie
Kód: 2248
Výrobca: Old Herold, s.r.o., Trenčín
Značka: Old Herold
Krajina pôvodu: Slovensko
Objem: 0,7 l
Alkohol: 40.0 %
Zloženie produktu • voda
• lieh
• borievkový destilát
• cukor
• prírodná aróma
Produkty rovnakej značky